Zakup mieszkania w Trójmieście – TOP 5 osiedli

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Zakup mieszkania w Trójmieście – TOP 5 osiedli
Jak kupić?Nieruchomości

Marzysz o mieszkaniu w Trójmieście? Sprawdź, jakie lokalizacje będą najlepszym wyborem.

Mieszkanie w Trójmieście – marzenie wielu osób

Polskie morze zachwyca. Nic dziwnego, że tak wiele osób marzy o posiadaniu własnego gniazdka właśnie tam! Gdańsk, Sopot, Gdynia – te miasta to idealne opcje do zamieszkania. Gdzie najlepiej jest kupić mieszkanie dla siebie lub pod wynajem? Sprawdź TOP 5 osiedli Trójmiasta i wybierz lokalizację najlepszą dla Ciebie. Marzenia są po to, aby je spełniać!

Chylonia w Gdyni

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem mieszkania w Gdyni, Chylonia to dzielnica, która powinna zwrócić Twoją uwagę. Wśród zalet tej lokalizacji wymieniane są: świeżo wyremontowana stacja Szybkiej Kolei Miejskiej, ścieżki rowerowe czy nowe place zabaw i miejsca do rekreacji. To, w połączeniu z nowymi inwestycjami, tchnęło w tę dzielnicę nowe życie!

Ulubionym miejscem wielu mieszkańców jest park Kiloński. Wyznaczone tam alejki spacerowe, ścieżki rowerowe, boiska czy place zabaw stanowią dużą atrakcję i pozwalają na aktywne zorganizowanie czasu sobie i rodzinie. Dużym plusem tej dzielnicy są także sąsiadujące z nią lasy należące do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Nie można zapomnieć również o świetnie rozwiniętej infrastrukturze usługowej i bliskiej odległości od Śródmieścia.

Redłowo w Gdyni

Kolejną, zasługującą na szczególną uwagę dzielnicą w Gdyni bez wątpienia jest Redłowo. Ten nowoczesny, kojarzony z technologiami teren kusi wielu inwestorów! W gościnnych progach tego osiedla każdy poczuje się dobrze, ponieważ znajdują się tam zarówno wieżowce, jak i bloki oraz domy jednorodzinne. Dostęp do morza oraz liczne tereny zielone i rekreacyjne to ogromna zaleta tych okolic.

Warto docenić także ofertę kulturalną, lokalną gastronomię oraz opiekę medyczną. Wszystko to zasługuje na uwagę. Jeżeli zależy Ci na świetnie rozwiniętej infrastukturze drogowej – to będzie strzał w dziesiątkę. 

Oliwa w Gdańsku

Jeżeli interesuje Cię zakup mieszkania w Gdańsku, warto pomyśleć o Oliwie. Ta dzielnica cieszy się dużą renomą. Graniczące z Sopotem osiedle ma swoją historię i urok, którym trudno się oprzeć. Na zabytki możemy natknąć się tam niemalże na każdym kroku, co czyni spacery po gdańskiej Oliwie naprawdę fascynującymi. Najsłynniejszym zabytkiem jest katedra, ale wystarczy się rozejrzeć, aby dostrzec ich znacznie więcej.

Jeżeli marzysz o ucieczce od zgiełku wielkiego miasta, to będzie doskonała lokalizacja dla Ciebie. Dzielnica otoczona lasami, innymi terenami zielonymi oraz mieszcząca ogród zoologiczny to perfekcyjne miejsce na relaks na łonie natury. Funkcjonalność, bezpieczeństwo, piękne widoki i zabytki – na to mogą liczyć mieszkańcy Oliwy.

Strzyża w Gdańsku

To dzielnica, która wygrywa w rankingach popularności. Gdańska Strzyża to idealne miejsce do zamieszkania! To niewielkich rozmiarów osiedle, na którym mieszka się bardzo komfortowo. Dominuje tu niska zabudowa oraz domy jednorodzinne, co sprawia, że Strzyża jest uznawana za idealną lokalizację dla rodzin z dziećmi.

Położenie, a co z tym idzie, doskonały dojazd do centrum oraz innych dzielnic to kolejne plusy. Będąc tam, warto wybrać się na spacer wśród starych kamieniczek lub na skwer im. Krzysztofa Kolbergera. Eksperci podkreślają także, że jest to dzielnica bardzo bezpieczna.

Brodwino w Sopocie

Sopot to drugie, obok Warszawy, najdroższe miasto w Polsce. Uwielbiają je biznesmeni i celebryci, a mieszkanie w centrum miasta kosztuje krocie. Można jednak postawić na zakup nieruchomości poza centrum – jedną z takich dzielnic jest Brodwino. To otoczone z trzech stron Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym osiedle zdecydowanie ma swoje plusy, szczególnie jeżeli szukasz mieszkania-inwestycji pod wynajem.

>> Zobacz też: 7 rozwiązań przeznaczonych dla domu w mieście

Brodwino śmiało można określić jako typowe blokowisko. Może nie brzmi to jak idealne miejsce, ale pod wynajem nada się idealnie. Jest to także opcja do zamieszkania, jeżeli chcesz mieć mieszkanie w Trójmieście, ale centrum Sopotu jest poza Twoimi możliwościami finansowymi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*