Skup aut – co warto wiedzieć?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Skup aut – co warto wiedzieć?
Życie w mieście

Artykuł sponsorowany

W życiu każdego kierowcy przychodzi moment, kiedy musi sprzedać swoje ukochane auto. Nie każdy samochód jest jednak marzeniem kolejnego kupca. Auta z drugiej ręki bardzo często mają długą i skomplikowaną historię, przechodziły przez stłuczki, różnych kierowców i były poddawane rozmaitym zabiegom. Stare lub powypadkowe auta w bardzo złym stanie trudno sprzedać. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie oddanie samochodu do skupu. Oto, co warto wiedzieć na temat sprzedaży samochodu w skupie.    

Sprzedaż sprawnego auta    

Skupy i komisy samochodowe przyjmują zarówno pojazdy niesprawne, do rozbiórki na części lub do całkowitej renowacji, jak i auta w pełni funkcjonujące. Jeśli Twój samochód jest “na chodzie” i możesz podjechać nim pod skup aut Szczecin, musisz przygotować właściwie tylko dokumenty, dowód własności oraz kartę pojazdu. Innymi sprawami, takimi, jak wycena, oględziny oraz sporządzenie umowy kupna-sprzedaży, zajmie się sam skup.

Za samochód sprawny możesz dostać naprawdę atrakcyjną ofertę, którą warto rozważyć, jeśli nie możesz znaleźć indywidualnego kupca. Pamiętaj, że nawet jeśli już pojawisz się w skupie, ostateczna decyzja o sprzedaży samochodu należy do Ciebie i możesz jej nie podjąć. 

Sprzedaż samochodu do renowacji   

Jeśli samochód odmówił Ci posłuszeństwa i nie opłaca się go dalej naprawiać, możesz zaoferować go w skupie. Większość takich biznesów, w tym skup aut Trójmiasto, kupują również niesprawne pojazdy i zajmują się ich renowacją. To okazja dla każdego właściciela auta, które nie nadaje się na sprzedaż osobie prywatnej. Sprzedaż niesprawnego samochodu za gotówkę to naprawdę atrakcyjna i korzystna propozycja.

Renowacją i naprawą auta zajmie się skup, a Ty zyskasz zastrzyk gotówki na nowy pojazd. Oczywiście najlepszą ofertę i najbardziej atrakcyjne warunki otrzymają w tym wypadku właściciele w miarę nowych aut, które opłaca się naprawiać, by sprzedać je dalej nadal w korzystnej cenie. 

Sprzedaż samochodu powypadkowego    

Wypadki samochodowe zdarzają się na drogach każdego dnia. Nawet najlepszemu kierowcy może przytrafić się kolizja, która zmasakruje jego auto. Niestety w takiej sytuacji rzadko kiedy naprawa jest opłacalna. Sprzedaż takiego pojazdu na portalu aukcyjnym również nie jest łatwa, a już na pewno nie odbędzie się z zyskiem. Skup samochodów to w tym momencie najlepsze rozwiązanie. Rzeczoznawca w skupie oceni, czy samochód nadaje się do naprawy, czy tylko do rozbiórki na części i dokona wyceny. Jeśli samochód jest niesprawny lub w zbyt złym stanie, by poruszać się nim po drodze, skup aut Poznań oferuje usługę dojazdu do klienta i odebrania auta na przykład z miejsca wypadku. 

Sprzedaż auta na części   

Czasem w wyniku wypadku, a czasem z racji wieku samochód nie do końca nadaje się do do dalszego użytkowania. Trzydziestoletni pojazd stojący od kilku lat w garażu czy na parkingu nie będzie sprawny. Próba uruchomienia go może się naprawdę źle skończyć, a z kolei naprawa i przywracanie go do życia będą nieopłacalne, a koszt takiego procesu zapewne przewyższy wartość samego auta. Skupy samochodów zajmują się często także sprzedażą części motoryzacyjnych, dlatego istnieje możliwość sprzedaży pojazdu nawet w naprawdę złym stanie, właśnie do rozbiórki na części.

Zdj. główne: Jose Carbajal/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*