Jak wybrać deskorolkę do jazdy po mieście?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak wybrać deskorolkę do jazdy po mieście?
Życie w mieście

Artykuł sponsorowany

Płynna jazda po asfalcie, bez względu na pojawiające się na drodze przeszkody to marzenie każdej osoby poruszającej po mieście deskorolką. Co zatem wziąć pod uwagę podczas zakupu tego sprzętu? Podpowiadamy! 

Amortyzacja wstrząsów i zachowanie stabilności podczas jazdy to priorytety dla skaterów. Deskorolka przystosowana do różnego typu powierzchni powinna być przede wszystkim wyposażona w większe kółka i odpowiednie podzespoły. Jakie jeszcze kryteria należy uwzględnić przy wyborze longobardów? O tym dowiesz się z naszego artykułu. Zapraszamy!

Krótko i na temat – czym jest longboard? 

Longboard to rodzaj deskorolki, który od klasycznej wersji różni się wymiarami (może mierzyć nawet do 150 centymetrów). Jej specyficzne cechy zapewniają większą stabilność i płynność w poruszaniu się. Znacznie łatwiej przemieszczać się na longboardzie niż na tradycyjnej deskorolce, jednak jej dobór jest nieco bardziej skomplikowany. W zasadzie pod lupę powinieneś wziąć swoją wagę i wzrost. Im wyższy jesteś tym, dłuższa powinna być deskorolka. Natomiast ciężar ciała determinuje twardość (flex) longobardów. Charakterystyczne wybrzuszenie deski to opcja dopasowana do użytkowników o większej wadze, z kolei osoby lżejsze mogą spokojnie zdecydować się na bardziej neutralne blaty longboardów. 

Szukasz modelu dla siebie? Jedną z marek, którą warto wziąć pod lupę to światowej sławy riviera longboard. Nie zwlekaj ani chwili dłużej, popraw swój komfort jazdy i wybierz deskorolkę, która skradnie Twoje serce. 

Jakie kółka są odpowiednie do jazdy miejskiej? 

Czym sugerować się podczas wyboru kółek do deskorolki? W longboardach klasyczne kółka do jazdy po mieście wyróżniają się średnicą ok. 70 milimetrów. Dobrym pomysłem jest także uwzględnienie ich krawędzi, najlepiej ostrej, ponieważ ta właściwość zapewnia dobrą przyczepność do podłoża. 

Nie bez znaczenia pozostaje także twardość kółek (tzw. durometer). Producenci posługują się oznaczeniami w postaci cyfr i liter, zwykle od 75A do 86A. Miękkie koła zapewniają lepszą amortyzację w trakcie poruszania się po nierównej nawierzchni. 

Akcesoria do deskorolki 

Jazda na deskorolkę czy longboardzie zawsze wiąże się z ryzykiem upadków, potknięć i ewentualnych kontuzji. Aby zminimalizować prawdopodobieństwo wystąpienia urazu, warto wyposażyć się w dodatkowe akcesoria. Kaski i ochraniacze to niezastąpiony zestaw, nie tylko u początkujących. Niezależnie od tego, czy traktujesz jazdą na deskorolce wyłącznie jako możliwość przemieszczenia się z punktu A do punktu B, czy wykonujesz zaawansowane akrobacje, w pierwszej kolejności powinieneś zadbać o swoje bezpieczeństwo i komfort użytkowania sprzętu. 

Fot.: jack atkinson/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*