Giełda kwiatowa – podstawowe informacje

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Giełda kwiatowa – podstawowe informacje
Życie w mieście

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Giełdy kwiatowe to bardzo popularne miejsca. Istnieją one we wszystkich największych miastach Polski. Giełdy przyciągają kwiaciarzy, poszukujących najpiękniejszych kwiatów ciętych, a także roślin doniczkowych. Korzystają z nich przede wszystkim osoby prowadzące własne kwiaciarnie, ponieważ można tam kupić piękne kwiaty w okazyjnych cenach.

Giełda kwiatowa – jakie kwiaty na niej znajdziemy?

Giełdy kwiatowe to pewnego rodzaju rynki kwiatów, na których przestrzenie targowe wynajmują hurtownie. Najczęściej są otwarte od wczesnych godzin porannych i to właśnie wtedy jest największy wybór różnych roślin. Spotkamy na nich przede wszystkim kwiaciarzy, zaopatrujących swoje punkty, ale także florystów oraz osoby zajmujące się dekoracją sal na różne uroczystości. Wszystkie firmy, które w swojej działalności używają kwiatów, chętnie korzystają z giełd, przyciągani niższymi, hurtowymi cenami oraz jakością dostępnych na miejscu świeżych kwiatów.

Na giełdach kwiatowych można kupić kwiaty cięte, kwiaty doniczkowe, donice, a także artykuły ogrodnicze, takie jak nasiona, sadzonki, nawozy, środki ochrony roślin, narzędzia oraz podłoża ogrodnicza. Czasami na giełdach kwiatowych spotkać można meble ogrodowe oraz artykuły dekoracyjne do ogrodów. Wielkim plusem jest możliwość obejrzenia roślin i na własne oczy ocenienia ich jakość. 

Jakość dostępnych roślin

Giełdy kwiatowe to miejsca, w których mamy możliwość kupna roślin w ilościach hurtowych, przez co są o wiele tańsze niż te kupowane na sztuki. Tego typu miejsca zwykle prowadzone są przez osoby, które dobrze znają się na roślinach, dlatego możemy mieć pewność, że wszystkie rośliny są zadbane, a cięte kwiaty świeże. Wystarczy zajrzeć na stronę jednej z giełd kwiatowych, aby przekonać się, że jest to miejsce prowadzone przez ludzi z prawdziwą pasją do roślin https://www.elizowka.pl/oferta/gielda-kwiaty

Dzięki temu, że giełdy kwiatowe prowadzą ludzie, którzy kochają rośliny, jeśli jest na to czas, zakupy stają się fantastyczną okazją do dyskusji o roślinach. Jeśli chcemy kupić nowe kwiaty doniczkowe, czy sadzonki roślin, których nigdy wcześniej nie uprawialiśmy, warto dopytać sprzedawców o sposoby ich pielęgnacji. Atmosfera na giełdach kwiatowych zwykle jest bardzo przyjazna i serdeczna, dlatego z pewnością uzyskamy pomoc, dzięki której lepiej zadbamy o nowe rośliny.

Fot.: Amy Humphries/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*