Artykuł sponsorowany
Pandemia Covid-19 z pewnością przewróciła nasze życie do góry nogami. Mimo że od jej wybuchu miną niedługo 2 lata, to wciąż powinniśmy chronić siebie i innych z taka samą uważnością, jak na początku. Podpowiadamy, jakie podstawowe środki ochrony powinien posiadać każdy z nas, aby zmniejszyć ryzyko zakażenia.
Przed zarażeniem się wirusem Covid-19 mogą ochronić nas podstawowe środki ochrony osobistej. Dlatego też tak ważne jest noszenie maseczki w zatłoczonych miejscach publicznych. Jest to najmniej inwazyjny, a zarazem niezwykle skuteczny sposób walki z wirusem.
Dlaczego jest to takie ważne? Ponieważ maski zatrzymują wydychane przez nas zakaźne cząstki, zanim przedostaną się do otoczenia i otaczających ludzi. A wydychamy je za każdym razem, gdy kaszlemy, kichamy, mówimy lub po prostu oddychamy. Maseczki uniemożliwiają również wdychanie cząstek wydychanych przez innych. Chronią one więc nie tylko Ciebie, ale także innych.
Pamiętaj jednak, że ogromną rolę odgrywa tutaj prawidłowe noszenie maseczki – ta na brodzie lub zakrywająca jedynie usta nic nie da, a Ty narazisz na zachorowanie nie tylko siebie, ale także ludzi z Twojego otoczenia. Bardzo ważne jest także regularne zmienianie maseczki (najlepiej po każdym użyciu) lub ewentualnie wyparzanie jej w wodzie z dodatkiem antywirusowych detergentów.
Równie istotne co maseczki, jest zachowanie dystansu społecznego. Unikaj mocno zatłoczonych miejsc, a jeśli już znajdziesz się w takich, zadbaj o dodatkową ochronę, na przykład w postaci rękawiczek jednorazowych oraz dezynfekcji preparatem o wysokiej zawartości alkoholu.
Najbardziej narażone na występowanie wirusa są z pewnością wszelkiego rodzaju placówki medyczne. Dlatego też tak istotna w tych miejscach jest odpowiednia ochrona osobista. W każdej placówce ochrony zdrowia koniecznie powinny znajdować się więc podstawowe środki ochrony osobistej takie jak rękawiczki, maseczki oraz przyłbice, fartuchy jednorazowe flizelinowe, strzykawki trzyczęściowe oraz inne artykuły dostępne na stronie https://rcmedical.pl/.
Rękawiczki są jednym z najistotniejszych, jak nie najistotniejszym, elementem ochrony osobistej w placówkach medycznych, ponieważ chronią zarówno przed drobnoustrojami, jak i przed czynnikami chemicznymi. Ważne jednak, aby były one wykonane z dobrej jakości wytrzymałych materiałów, takich jak nitryl, lateks lub winyl. Dobrze sprawdzą się również te wykonane z naturalnego kauczuku.
Również w placówkach medycznych ogromną rolę odgrywają maseczki. Pamiętaj jednak, że powinny być one wykonane zgodnie z normami z trójwarstwowej włókniny, posiadać badania w zakresie właściwości drażniących i uczulających oraz posiadać najwyższą możliwą skuteczności filtracji szczepów bakterii.
Nie zapominajmy także o prawidłowej dezynfekcji ubrań i powierzchni oraz dokładnym i starannym myciu rąk. Jest to niezwykle istotne ponieważ według badań wirus jest w stanie utrzymać się w powietrzu do 3 godzin, na powierzchniach miedzianych do 4, na kartonach do jednej doby, a na powierzchniach z plastiku lub stali nierdzewnej nawet do 72 godzin.
Zdj.główne: Dennis Rochel/unsplash.com