Obrazy – prosty i efektowny sposób na dekorację wnętrza

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Obrazy – prosty i efektowny sposób na dekorację wnętrza
Design i sztuka

Artykuł sponsorowany

Sztuka od stuleci przemawia do ludzi i jest obecna nie tylko w muzeach, ale towarzyszy również szarej codzienności, czyniąc ją trochę bardziej kolorową. Jednym z najpopularniejszych środków przekazu artystycznego są obrazy. Dziś, w XXI wieku, niemal każdy posiada je w domu i są one stałym elementem aranżacyjnym.

Dlaczego warto posiadać obrazy?

Kontakt ze sztuką i pięknem nie tylko jest ubogacający, ale dla wielu ludzi wręcz intuicyjny. Znaczna większość osób potrzebuje doznań artystycznych, a naturalną potrzebą każdego człowieka jest obcowanie z rzeczami, które uważa za piękne. Stąd właśnie bierze się duża popularność dekoracji i ozdób do domu, a także poczucie większego zadowolenia, kiedy przebywasz w pomieszczeniach, które wpasowują się w Twój gust. Obrazy mogą w doskonały sposób odpowiedzieć na Twoje wewnętrzne pragnienie piękna. Nie muszą też wcale być nudne ani jednoznaczne. Coraz większe uznanie i niesłabnące zainteresowanie budzi sztuka współczesna, która, bazując na historii i kulturze, ukazuje zupełnie nowe spojrzenie na świat i piękno. Z tego powodu obrazy do salonu czy sypialni coraz częściej przedstawiają abstrakcyjne wzory i figury geometryczne, co dobrze komponuje się z minimalizmem i stylem nowoczesnym. 

Obrazy nie muszą być drogie

Dzieła znanych twórców, a nawet autorskie projekty niszowych artystów, są drogie. Nie da się temu zaprzeczyć. Kreatywność i pomysł przy przygotowywaniu obrazu, a także niepowtarzalność każdego z dzieł sprawiają, że wychodzące spod czyjegoś pędzla pejzaże, abstrakcje czy portrety są niezwykle cenne. Oczywiste jest jednak, że nie każdy może pozwolić sobie na podobny luksus. Z tego powodu coraz częściej tworzone są na przykład obrazy do salonu w ramach, w których umieszcza się wybrane przez zamawiających grafiki. Są to najczęściej wysokojakościowe wydruki na płótnie. Rozwiązanie to może, wbrew pozorom, okazać się w praktyce bardzo eleganckie i wartościowe. Wybranie odpowiedniej grafiki, pasującej do aranżacji wnętrza, z pewnością ubogaci wystrój i nada mu odpowiedniego klimatu. Jest to również najprostszy sposób na upiększenie wnętrz i ubogacenie ich, kiedy nie stać Cię na obrazy warto kilka tysięcy.

Jak dobierać obrazy do stylu?

Masz już w głowie plan aranżacji Twoich pomieszczeń i brakuje Ci tylko ostatniego elementu? Zastanawiasz się, jakie obrazy do jadalni, gabinetu czy salonu sprawdzą się najlepiej? Podstawą dobrych decyzji aranżacyjnych jest ich spójność. Jeżeli w Twoich pomieszczeniach panuje styl minimalistyczny, postaw na jasne obrazy wypełnione kształtami geometrycznymi lub konturami postaci. Postawiłeś na styl glamour? Doskonałe dla Ciebie będą dzieła a’la barokowe, w ciężkich, złotych ramach. A może zdecydowałeś się na rustykalną aranżację wnętrz? W tym przypadku obrazy przedstawiające rośliny i naturę, a także pejzaże będą najlepszym wyborem. 

Fot.: Spacejoy/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*