Obrazy – idealny sposób na ozdobę ścian

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Obrazy – idealny sposób na ozdobę ścian
Urządzanie i inspiracje

Artykuł sponsorowany

Nie ma bardziej sprawdzonego sposobu na udekorowanie ścian w mieszkaniu niż zawieszenie na nich obrazów. Rynek dekoratorki oferuje nam obecnie setki rozwiązań, dzięki czemu każdy znajdzie propozycje odpowiadające jego gustom. Sprawdźmy, jak wybrać idealny obraz oraz gdzie szukać jakościowych produktów.

Jak wybrać idealny obraz do swojego mieszkania?

Urządzanie mieszkania to trudne wyzwanie, zarówno jeśli chodzi o aspekt praktyczny, jak i wizualny. Wybór odpowiedniego zestawu obrazów na ścianę może przysporzyć wielu kłopotów, zwłaszcza jeśli nie mamy żadnego doświadczenia w tej dziedzinie. Pierwszym aspektem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, jest wybór dominującej stylistyki. Zestawienie ze sobą obrazów w stylu klasycznym, modernistycznym i kubistycznym, może przełożyć się na chaotyczny efekt. Bezpiecznym rozwiązaniem jest trzymanie się jednego nurtu lub chociaż jednej epoki.

Kolejna kwestia to wystrój naszego wnętrza. Jeżeli podczas urządzania mieszkania postawiłeś na nowoczesne akcenty i intensywną paletę kolorystyczną, to zdecydowanie lepiej sprawdzą się tu obrazy nowoczesne – abstrakcje, pop-arty lub kompozycje figuratywne. W domach miłośników klasyki, obrazy namalowane w stylu klasycznym lub hiperrealistycznym będą stanowić idealne uzupełnienie antyków. Wszelkiego rodzaju pejzaże, z kolei warto wybrać, jeśli mieszkanie zostało urządzone w stylu rustykalnym lub boho.

Ostatnia, ale nie mniej ważna kwestia to nasze indywidualne upodobania. Nie warto rezygnować z dzieł ulubionych mistrzów lub ukochanych obrazów. Z pewnością znajdzie się w Twoim mieszkaniu miejsca, w których będą prezentować się atrakcyjnie.

Gdzie szukać obrazów do mieszkania?

Zdecydowanie największy wybór obrazów znajdziemy w sieci. Warto decydować się na produkty pochodzące od firm specjalizujących się w tej dziedzinie. Wysokojakościowe reprodukcje obrazów znajdziesz, np. na stronie obrazyreprodukcje.pl. Wybierając sprawdzonych usługodawców, możesz mieć pewność, że Twój obraz będzie cechował się wysokimi walorami estetycznymi oraz najwyższą jakością wykonania.

Na tego typu stronach, zazwyczaj spotkamy się również z dużo szerszą ofertą, niż ma to miejsce, np. w przypadku marketów budowlanych. Możesz wybrać nie tylko najbardziej interesujący Cię wzór, lecz także wymiary, które będą pasowały do Twojej wizji artystycznej. Możliwość personalizacji dotyczy również kwestii obramowania oraz materiału, na którym został wykonany obraz.

Propozycje obrazów do Twojego mieszkania

Jeśli nie możesz zdecydować się na wybór konkretnego obrazu, mamy dla Ciebie kilka propozycji, które mogą przypaść Ci do gustu. Jeśli interesujesz się historią i wielkimi bitwami, to z pewnością przypadną Ci do gustu reprodukcje takie jak „Bitwa pod Grunwaldem” autorstwa Jana Matejki lub „Bitwa pod Kircholmem” pędzla Wojciecha Kossaka. Osoby religijne lub miłujące się w sztuce sakralnej, powinna zainteresować „Matka Boska Ostrobramska„. Nikomu nie trzeba chyba przedstawiać portretu autorstwa wielkiego mistrza Leonarda da Vinci „Dama z łasiczką”, który, co ciekawe, znajduje się w zbiorach polskiego Muzeum Książąt Czartoryskich. Ostatnia propozycja to dzieła pochodzące z mniej odległych czasów, czyli obrazy Gustawa Klimta. Do najpopularniejszych należą m.in. „Pocałunek”, „Spełnienie” czy „Portret Adeli Bloch Bauer”.

Fot.: Spacejoy/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*