Mała kuchnia pełna nowoczesnych rozwiązań

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Mała kuchnia pełna nowoczesnych rozwiązań
Urządzanie i inspiracje

Artykuł sponsorowany

Jesteś właścicielem niewielkiego mieszkania i projektujesz kuchnię? Zastanawiasz się, jak pomieścić w niej wszystkie potrzebne sprzęty, czy na pewno o niczym nie zapomnisz i co zrobić, by maksymalnie zwiększyć swój komfort podczas przygotowywania posiłków? Sprawdź, o jakich rozwiązaniach nie możesz zapomnieć!

Kuchnia, jadalnia, salon, pokój dzienny…

…czyli popularny problem niewielkich mieszkań. Masz do dyspozycji jeden albo dwa pokoje, kuchnię i łazienkę i zastanawiasz się, jak przypisać im odpowiednie funkcje. Gdzie wstawić stół i krzesła, czy w głównym pokoju zmieścisz kanapę albo narożnik, jakie wymiary musi mieć biurko, żeby wcisnąć je obok łóżka? Pierwsza zasada małych mieszkań brzmi: postaw na funkcjonalność. Postaraj się, żeby Twoje meble były przystosowane do kilku zadań i nie marnuj żadnej wolnej przestrzeni. 

Świetnym pomysłem będzie na przykład oddzielenie aneksu kuchennego od głównego pokoju wyspą, w której trzonie umieścisz dodatkowe szafki na przechowywanie sprzętów. Wyspa będzie Ci służyła jako blat, stół, bar i magazyn, a dodatkowo zajmie niewiele miejsca. Wybierz eleganckie hokery do wyspy, a Twoja niewielka przestrzeń zacznie prezentować się jak z katalogu ekskluzywnego salonu meblowego. 

Inne przykłady eleganckich krzeseł barowych znajdziesz tutaj: https://garden-and-home.pl/kategoria/krzesla-barowe-hokery/. Jeśli nie masz możliwości zainwestować w wyspę kuchenną albo Twoja kuchnia jest oddzielona ścianą od pokoju, wciąż możesz postawić na wysoki stół. Tego typu meble optycznie podwyższają pomieszczenia, warto więc w nie inwestować podczas aranżacji niewielkiej przestrzeni.

Wykorzystaj każdy kąt

Małe mieszkanie musi pomieścić tak samo wiele Twoich rzeczy, jak dom jednorodzinny czy apartament. Potrzebujesz półek i szafek na przechowywanie wszystkich garnków i naczyń, suchej żywności, przypraw, olejów i alkoholi. Niezbędna będzie lodówka, miejsce na kosze na śmieci, wystarczająca powierzchnia blatów roboczych, zlew, suszarka do naczyń, kuchenka… W kuchni większość miejsca zajmują oczywiście podstawowe sprzęty, ale zadbaj o to, by każdą wolna przestrzeń zapełniły szafki i półki. Nie bój się, że będzie ich za dużo – to naprawdę mało prawdopodobne. 

Dodaj odrobinę luksusu

Postaw na nowoczesność, a Twoje życie stanie się prostsze. Jeśli lubisz pić kawę, zainwestuj w ekspres – ciekawe propozycje znajdziesz na przykład tutaj: https://proficafe.pl/. Rozważ płytę indukcyjną zamiast kuchenki gazowej – zajmie mniej miejsca i będzie łatwiejsza do czyszczenia. Zastanów się nad zmywarką, która oszczędzi Ci mycia stosów naczyń, a wraz z tym dużej części codziennej irytacji. Pomocne mogą okazać się również takie sprzęty jak: wyciskarka do owoców, blender kielichowy czy mikrofala. Przemyśl, czego używasz na co dzień i zainwestuj w praktyczne rozwiązania, które zwiększą Twój komfort życia i ilość wolnego czasu.

Zdj. główne: Clayton/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*