Jakie oświetlenie warto wybrać do sypialni – kilka wskazówek

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jakie oświetlenie warto wybrać do sypialni – kilka wskazówek
Urządzanie i inspiracje

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Sypialnia to miejsce odpoczynku, relaksu, regeneracji. Tutaj codziennie „ładujemy baterie”, zrzucamy z siebie napięcie związane ze zmaganiami z całodniowymi obowiązkami. Potrzebujemy więc miejsca odpowiednio urządzonego, ale i przytulnego. Wymarzoną aranżację pomagają stworzyć właściwie dobrane lampy. Spełniają one dwie ważne role: praktyczną oraz dekoracyjną. 

Jakie konstrukcje oświetleniowe sprawdzą się w sypialni? Sprawdzamy polecane propozycje i udzielamy wskazówek, czym się kierować wybierając lampy do sypialni. 

Oświetlenie główne – bez tego ani rusz!

W sypialni, tak jak w każdym innym pomieszczeniu, niezbędne jest oświetlenie główne. To ono odpowiada za równomierne rozświetlenie całej sypialni. Gwarantuje komfortowe korzystanie z niej o dowolnej porze. Nierzadko sypialnia to również miejsce na pojemną szafę i toaletkę. Nie tylko tu śpimy, ale i wybieramy ubranie na specjalne okazje, na co dzień, do pracy czy na zwykły spacer. Panowie szukają dodatków, panie zaś wykonują makijaż przy toaletce. Właściwie oświetlenie spełnia zatem funkcje praktyczne. 

Oświetlenie główne w tej przestrzeni powinno zatem zagościć w centralnym punkcie, najlepiej na suficie. Sprawdzą się tu klasyczne lampy wiszące, które można znaleźć w ofercie Azzardo.com.pl. Może to być również przepiękny i bogato zdobiony żyrandol, o ile sypialnia jest dość przestronna i duża lampa nie zrodzi ryzyka jej przytłoczenia. Alternatywą są niemalże płaskie i minimalistyczne plafony. Designerskie oprawy udekorują sypialnię, jednocześnie zagwarantują komfort korzystania z tego wnętrza. 

Oświetlenie zadaniowe – przydatne nocą

W sypialni nie można zapominać o oświetleniu zadaniowym. To ono odpowiada za doświetlanie mniejszych fragmentów przestrzeni, tych, do których nie dociera światło płynące z lamp umiejscowionych na suficie. 

Oświetlenie boczne przydaje się w dużej mierze wieczorami i nocą. Jego subtelna wiązka, o niewielkiej średnicy, pozwala np. na czytanie przed snem. Nocą zaś, gdy zajdzie potrzeba skorzystania z łazienki, nie trzeba będzie po ciemku do niej spacerować, światło przy tym nie rozbudzi osoby śpiącej obok w łóżku. 

W tej roli sprawdzają się kinkiety – umieszczone po obu stronach łóżka lub pojedynczo, np. nad wezgłowiem. Ich ogromnym atutem jest montaż na ścianie, co oznacza, że nie zabierają zbędnie miejsca. Zastosujemy je zatem w niewielkiej sypialni, ale te przestronne nie muszą z nich rezygnować. Ciekawą alternatywą są lampy podłogowe, a tych jest cała paleta do wyboru! Co więcej, w zależności od wybranego modelu, oświetlenie tego typu może przyjmować na siebie rolę lampy głównej, ale i zadaniowej. 

Trendy na 2023 rok

Jeśli ma być praktycznie i dekoracyjnie, przemyślmy, co wpisze się w charakter naszej sypialni. Inspiracji poszukajmy w trendach na 2023 rok, które rynek podpowiada nam już teraz. Uwzględnimy lampy w dużych rozmiarach, druciane klosze oraz oświetlenie, które będzie w tym samym kolorze, co ściany. W ten sposób zyskamy na sypialni modnej i wygodnej, a o jej atmosferę nie będziemy musieli się martwić. Czas na wybór lamp sypialnianych!

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Piotrek 30.11.2022

    Oświetlenie jest ważne ale nie najważniejsze w sypialni. Moim zdaniem głównie trzeba się skupic na wyborze materaca. Dobrze byłoby gdyby był dobrej jakości i dopasowany do naszej masy.