Jak zaaranżować poddasze?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak zaaranżować poddasze?
Urządzanie i inspiracje

Artykuł sponsorowany

Stworzenie funkcjonalnej przestrzeni pod dachem to nie lada wyzwanie, jednak przemyślane jej urządzenie może zaowocować sukcesem i zapewnić odpowiednią ilość miejsca lokatorom. Co warto wziąć pod uwagę, a czego należy unikać jak ognia podczas aranżacji poddasza? Sprawdźmy! 

Poddasze charakteryzuje się nietypowym kształtem i wysokością, które to często stanowią przeszkodę w bezproblemowym urządzeniu przestrzeni. Dla chcącego, nie ma jednak rzeczy niemożliwych. Wystarczy poświęcić aranżacji nieco więcej czasu i odpowiednio rozplanować rozmieszczenie mebli, aby niskie poddasze zmienić w przytulny kącik domowy. W artykule podpowiadamy, jak to zrobić. Zapraszamy do lektury!

Salon

Salon to zazwyczaj największa część poddasza, spełniająca funkcję wypoczynkową. Sposób, w jaki rozpoczniesz aranżację tej przestrzeni determinuje wysokość ścianki kolankowej. W sytuacji, gdy jest niska, dysponujesz większą dowolnością w ustawianiu mebli. Pamiętaj, aby decydować się na jaśniejsze kolory farb, które w zestawieniu z drewnianymi elementami wyposażenia stworzą nowoczesny, przestronny pokój. 

Atutem są przeszklenia, które przepuszczają światło do wnętrza i optycznie powiększają niewielki metraż salonu. Wybór szklanych drzwi to doskonałe rozwiązanie, pozwalające na stworzenie przytulnego klimatu w niewystarczająco oświetlonym miejscu. 

Kuchnia 

Czy zastanawiałeś się, jak urządzić wielofunkcyjną i dobrze prezentującą się kuchnię? Odpowiedź w zasadzie znajduje się na wyciągnięcie ręki – wystarczy, że połączysz ją z pokojem dziennym. Zrezygnuj jednak z pomysłu stawiania ścianek działowych, nie tylko zmniejszysz dopływ naturalnego światła, ale i ograniczysz ilość miejsca. 

Sypialnia

Jak urządzić sypialnię na poddaszu? Jednym z pierwszych zadań, z którymi przyjdzie Ci się zmierzyć to znalezienie przestrzeni na rozstawienie łóżka. Następnym krokiem jest zakup rolet zaciemniających, dzięki którym ograniczysz ilość światła podczas słonecznych dni. Okna dachowe Velux doświetlają pomieszczenie nawet o 50% więcej niż w przypadku okien połaciowych. Warto więc zadbać o dobrą jakość snu i zminimalizować liczbę rozpraszaczy, jakimi są chociażby promienie słoneczne i blask księżyca. 

Pokój dziecięcy 

Aranżacja pokoju dziecięcego zależy od wielu czynników – wieku, preferencji i pasji dziecka. Poddasze można więc wykorzystać w nowatorski sposób. Dzięki skosom możesz urządzić kryjówkę albo specjalny kącik przeznaczony dla malucha. Warto zastanowić się nad urządzeniem pokoju, w którym dziecko będzie mogło w przyszłości spędzać czas nie tylko na zabawie, lecz również edukacji. 

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*