Jak pozbyć się zapachu papierosów w mieszkaniu po poprzednich właścicielach?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak pozbyć się zapachu papierosów w mieszkaniu po poprzednich właścicielach?
Jak wynająć?Nieruchomości

Zapach papierosów dla osób, które ich nie palą, często bywa drażniący. Jak się go pozbyć i czy to w ogóle możliwe?

Wiele osób niepalących ma problem nawet z przebywaniem w jednym pomieszczeniu z osobami, które lubią zapalić papierosa. Woń tytoniu jest drażniąca, niektórzy nawet skarżą się na to, że powoduje u nich ból głowy. Niestety nie zawsze da się tego zapachu uniknąć. Zdarza się, że kupujemy mieszkanie z rynku wtórnego, a poprzedni właściciel lubił „kopcić dymka” w środku, co wyczuwa się na odległość. Z pewnością żadne wietrzenie nie pomoże. Jak sobie poradzić z tym problemem?

Odświeżacz powietrza i świece zapachowe

Pomóc może dobrej jakości odświeżacz powietrza, na rynku są też dostępne takie, które zabijają zapach papierosów. Najlepsze są odświeżacze wtykane do kontaktu. Dobrym pomysłem jest także palenie świec zapachowych, warto jednak postawić na te z dobrych marek, które są naprawę pachnące

Soda też może pomóc

Soda jest najpopularniejszym i zarazem jednym z tańszych, a do tego skutecznych pochłaniaczy zapachów. Po zakupie mieszkania o drażniącym zapachu warto w różnych miejscach poustawiać miseczki z sodą oczyszczoną wymieszaną z kilkoma kroplami octu.

Oczyszczacz lub nawilżacz powietrza

Dawniej oczyszczacze powietrza można było spotkać głównie w biurach, dziś jest to sprzęt, który z powodzeniem sprawdza się też w domowym zaciszu. Urządzenie doskonale pochłania nie tylko zanieczyszczenia, ale także zapachy. 

Pomocny może być także nawilżacz powietrza, do którego można dolać kilka kropel aromatycznego olejku.

Tych przedmiotów warto się pozbyć

Po zakupie używanego mieszkania, w którym czuć obecność poprzednich właścicieli-palaczy, koniecznie trzeba pozbyć się firanek, zasłon, narzut czy dywanów. Są one bowiem przesiąknięte dymem papierosowym. Jeżeli bardzo Ci zależy, by te przedmioty zostały – warto je dokładnie wyprać (wcześniej można je wymoczyć w sodzie oczyszczonej) i użyć specjalnych perfum do tkanin. 

Kawa nie tylko do picia

Zapach kawy doskonale neutralizuje zapach papierosów. Można ziarna kawy wsypać do ozdobnych wazonów i postawić jako dekorację w różnych częściach mieszkania. Zmieloną kawę można także włożyć do woreczków lnianych. Trzeba jednak pamiętać, że zapach kawy z czasem słabnie, więc trzeba ją co kilka tygodni wymieniać.

Cytrusy

W pozbyciu się woni tytoniu pomóc mogą także cytrusy. Można zasuszoną cytrynę lub pomarańczę poukładać jako ozdoby na komodach czy szafkach. Dobrym pomysłem jest też wbicie w owoce kilku goździków, wówczas zapach będzie bardziej intensywny, a plastry cytrusów będą się ładniej prezentowały.

Zdj. główne: Andres Siimon/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*