IKEA Art Event 2021 – kolekcja stworzona przez artystów

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
IKEA Art Event 2021 – kolekcja stworzona przez artystów
Design i sztuka

To już szósta edycja kolekcji IKEA Art Event, do której marka zaprosiła pięciu wizjonerów związanych ze sztuką i wzornictwem. Doskonale połączyli to z urządzeniem domu i jego wyposażeniem. Sprawdź, co to za kolekcja.

Inspirująca kolekcja od IKEA

Od 2015 roku IKEA współpracuje z artystami całego świata, aby tworzyć kolekcje Art Event – pełne zaskakującego wzornictwa i funkcjonalnego designu. W projekcie 2021 marka współpracowała z Danielem Arshamem (Nowy Jork), projektantami studia Gelchop (Tokio), duetem Humans since 1982 (Sztokholm), Sabine Marcelis (Rotterdam) i Stefanem Marxem (Berlin).

Do współpracy przy kolekcji IKEA Art Event 2021 postanowiliśmy zaprosić różnych artystów z całego świata, aby odzwierciedlić różnorodność łączącą sztukę i design. Czuję się niezwykle zainspirowany, kiedy patrzę na tę serię, ponieważ za każdym produktem stoi wyjątkowa historia – mówi Henrik Most, lider kreatywny w IKEA.

Kolekcja Art Event obejmuje 10 unikatowych produktów, które zmieniają swoje zastosowanie. Wśród nich znajdują się np. klucz imbusowy, który stał się dużą lampą stołową. Świadczy to o tym, że z każdego przedmiotu codziennego użytku można stworzyć kreatywny element sztuki. Produkty można znaleźć w sklepach IKEA od 1 kwietnia 2021 roku.

Wiele rzeczy, których używam w swojej pracy lub do których się odwołuję, to przedmioty codziennego użytku – proste telefony, aparaty fotograficzne czy zegary – rzeczy mające już swoje miejsce w naszym życiu. Uważam, że dla wielu osób interesującym doświadczeniem jest kontakt z tym, co już znają, ale w odsłonie wykraczającej poza ich zwykłą codzienność – mówi Daniel Arsham, jeden z projektantów kolekcji IKEA Art Event 2021.

Źródło: materiały prasowe IKEA

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*