Gdzie szukać obrazów sztuki współczesnej?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Gdzie szukać obrazów sztuki współczesnej?
Design i sztuka

Artykuł sponsorowany

Lubisz, gdy twoje wnętrze ozdabiają piękne fotografie lub obrazy? Zwróć uwagę na obrazy sztuki nowoczesnej. 

Obrazy sztuki nowoczesnej w twoim domu 

Musisz wiedzieć, że dzisiaj obrazy artystów może mieć każdy, już nie tylko najzamożniejsi. Możesz podziwiać sztuką, nie ruszając się z kanapy. Dzieła malarskie traktowane są już jako oryginalny element dekoracji wnętrza. Wpływ ma na to również cena, która jest bardzo zbliżona to kosztów związanych z zakupem grafik sprzedawanych w sklepach sieciowych czy wielkoformatowych fotografii. Obraz w twoim domu będzie manifestować twój status społeczny, gust oraz podkreśli twoje zainteresowania.  

Nic więc w tym dziwnego, że wiele osób chce mieć dzieła sztuki w swoim domu. Sprawia to, że pomieszczenia stają się niepowtarzalne i oryginalne. Pozwalasz dzięki nim dość do głosu indywidualności. Wybór obrazu będzie zależeć jedynie od ciebie i twojego stylu. Możesz zdecydować się na te kolorowe lub te utrzymane w barwach pastelowych, abstrakcje czy obrazy realistyczne. 

Jak dobrać obraz do wnętrza? 

Jedyną zasadą w dobieraniu obrazów do wnętrza, jest brak jakichkolwiek reguł. Dlaczego tak jest, zapytasz? Ponieważ decydując się na zakup obrazu sztuki współczesnej, nabywasz go na lata. Nie jest to fototapeta, którą będziesz mógł wymieniać co kilka lat. Dlatego jedyną zasadą, którą powinieneś się kierować przy wyborze dzieła sztuki, jest twój gust. To tobie ma się on podobać, a to czy komponuje się z dywanem, czy kanapą jest mało istotne. 

Jednak jeśli nie masz na oko konkretnego obrazu, a chciałbyś być w posiadaniu jakiegoś, możesz kierować się kilkoma sugestiami. Do klasycznych wnętrz pasować będą dzieła o charakterze ponadczasowym, utrzymane w tradycyjnej konwencji. Przykładem mogą być obrazy, które łączą ze sobą koloryzm, ekspresjonizm i impresjonizm, ale również te inspirowane naturą, pastelowe pejzaże. Do bardziej nowoczesnych pomieszczeń lepszym wyborem będą dzieła kontrastowe oraz symboliczne. Takie, które budzą skojarzenia z nurtem secesyjnym, geometryczne formy lub impresje kolejowe. Jednak ostateczny wybór musisz połączyć ze swoim gustem, ponieważ nawet do klasycznego wnętrza może pasować ultranowoczesne malarstwo.

Gdzie zatem szukać ciekawych obrazów, które mogą cię zainteresować? Jeśli jesteś zdecydowany za zakup obrazu sztuki nowoczesnej, zajrzyj na stronę https://onebid.pl/pl/auction/Malarstwo-wspolczesne. Znajdziesz na niej jeden z największych wyborów dzieł malarstwa, które dopasujesz nie tylko do swojego gustu, ale również całego wnętrza. 

Zdjęcie główne: pexels.com/ANTONI SHKRABA

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*