Doradztwo personalne, terapia, coaching – kiedy skorzystać z pomocy?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Doradztwo personalne, terapia, coaching – kiedy skorzystać z pomocy?
Życie w mieście

Artykuł sponsorowany

Zdrowie psychiczne i równowaga w życiu są niezwykle ważne. Niestety w dzisiejszych czasach trudno jest utrzymać balans. Funkcjonowanie w ciągłym biegu i brak czasu na małe przyjemności sprawia, że coraz więcej osób cierpi na depresję, stany lękowe, zmaga się z nałogami i nie może odnaleźć swojego prawdziwego “ja”. Podpowiadamy, w jakich sytuacjach warto zadbać o swoje zdrowie psychiczne z pomocą specjalisty.  

Coaching  

Coraz bardziej popularną formą dążenia do samorozwoju i szukania siebie, jest korzystanie z coachingu. Mentor, zwany inaczej coachem, radzi swoim podopiecznym, jak zorganizować sobie życie, dążyć do celów, spełniać marzenia i kontrolować swoją przyszłość. Wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, jak ogromna moc w nich drzemie. Absolutnie każdy jest panem swojego losu, ale nie wszyscy wiedzą, że mają wpływ na każdy aspekt swojej przyszłości. Z tym problemem zmagają się zwłaszcza kobiety, które z każdej strony bombardowane są patriarchalnymi systemami, zasadami i konwenansami. Żyjąc w świecie zdominowanym i rządzonym przez mężczyzn, część kobiet naprawdę zaczyna wierzyć w to, że są “słabą płcią”. Bzdura! Siła kobiet jest ogromna, trzeba tylko wiedzieć, jak z niej korzystać. Warsztaty dla kobiet z serią coachingowych szkoleń i wykładów pozwolą Ci odzyskać swoją moc i panowanie nad swoim życiem. Podczas takich warsztatów nauczysz się asertywności, stanowczości, dowiesz się, jak walczyć o swoje i zbudujesz pewność siebie.  

Terapia  

Choroby psychiczne są jedną z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Depresja, zaburzenia lękowe, fobie i zespół stresu pourazowego to najpopularniejsze schorzenia, z jakimi na co dzień u pacjentów spotykają się psychologowie i psychoterapeuci. Na szczęście zdrowie psychiczne jest w mediach i przestrzeni publicznej coraz głośniejszym tematem, dlatego stygmatyzacja chorób o tym podłożu jest coraz mniejsza. Psychoterapia to doskonały sposób nie tylko na to, by uporać się ze swoimi demonami, lecz także by zyskać większą samoświadomość, budować lepsze relacje z ludźmi i poprawić swoje umiejętności komunikacji. Dzięki pracy z psychologiem możesz lepiej zrozumieć innych ludzi i dzięki temu bardziej świadomie podchodzić do różnych znajomości. 

Bardzo poważną chorobą psychiczną jest także uzależnienie. Leczenie narkomanii czy alkoholizmu to nie tylko odcięcie się od używki, lecz także praca nad sobą, by więcej do niej nie wracać. Dzięki zrozumieniu swoich potrzeb oraz mechanizmów, jakie rządzą nałogami, łatwiej będzie Ci walczyć z uzależnieniem i zauważyć niepokojące sygnały, gdy tylko się pojawią. Terapia pozwala też uświadomić sobie, jakie są Twoje wyzwalacze i co prowokuje Cię do powrotu do nałogu.  

Doradztwo personalne  

Podobnie, jak coaching, doradztwo personalne to stosunkowo nowość na rynku. Są to usługi na polu nie tylko osobistym, lecz także zawodowym. Na podstawie Twoich cech, mocnych i słabych stron oraz pasji i zainteresowań, doradca personalny pomoże Ci wybrać najlepszy dla Ciebie zawód, kierunek studiów czy ścieżkę kariery. Dodatkowo wielu doradców personalnych doskonale orientuje się na rynku pracy, dlatego mogą oni też pomóc w wyborze nie tylko ciekawej dla Ciebie, lecz także przyszłościowej drogi zawodowej. 

Zdjęcie główne: pexels.com/cottonbro studio

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*