Zasady pakownia rzeczy przed wyprowadzką

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Zasady pakownia rzeczy przed wyprowadzką
Urządzanie i inspiracje

Artykuł sponsorowany

Zmiana miejsca zamieszkania to dla wielu osób moment stresujący i wiążący się z wieloma formalnościami, dlatego warto zadbać o to, aby proces selekcji przedmiotów oraz ich pakowania przebiegł sprawnie i bez przeszkód. W artykule znajdziesz kilka przydatnych rad, jak lepiej się zorganizować. 

1. Zacznij przygotowania wcześniej

Najlepiej na kilka tygodni przed planowaną przeprowadzką dokonaj wstępnej selekcji Twoich rzeczy. Możesz sporządzić w tym celu listę posiadanych przedmiotów, która będzie podzielona według pomieszczeń. Dokonaj przeglądu m.in. mebli, sprzętów domowych, książek i ubrań. Podczas selekcji odłóż na bok przedmioty kruche i delikatne, takie jak sprzęt elektroniczny, szkło, porcelana, pamiątki rodzinne czy dzieła sztuki. Przedmioty tego typu będą potrzebowały dodatkowego zabezpieczenia przy pakowaniu.

Przeprowadzka stanowi idealną okazję, żeby zastanowić się, co będzie Ci potrzebne w nowym mieszkaniu, a co nadaje się już do wyrzucenia. Sprzedaj albo oddaj meble i sprzęty, których już nie potrzebujesz. Nie ma sensu płacić za ich transport i pozwalać, aby zagracały Ci nowe lokum. Jeśli z wyprzedzeniem rozpoczniesz przygotowywania do wyprowadzki, ograniczysz wiążący się z nią stres, a także zyskasz więcej czasu na sprzedaż niepotrzebnych przedmiotów. 

2. Zaopatrz się w materiały do pakowania

Żeby usprawnić cały proces, kup z wyprzedzeniem kartony tekturowe z klapami i mocnym dnem. Najlepiej wybierz wytrzymały typ kartonów, który będzie stanowił dobrą ochronę dla przewożonych w nich przedmiotów. Postaw na duże kartony, które są wyposażone w wygodne uchwyty do przenoszenia i dobrze opierają się mechanicznym uszkodzeniom, na jakie będą narażone podczas transportu.

Aby uniknąć przeładowania pudeł, przed pakowaniem upewnij się, jakie jest ich maksymalne obciążenie. Zaopatrz się też w taśmę klejącą albo zszywacz do kartonów, a także stare gazety, folię bąbelkową oraz wypełniacze do paczek, które zminimalizują ryzyko uszkodzeń podczas transportu. Do pakowania ubrań, pościeli czy kołder sprawdzą się również worki próżniowe, które pozwalają na zmniejszenie objętości tkanin. 

3. Odpowiednio spakuj rzeczy 

Zacznij od spakowania rzeczy i sprzętów, których rzadko używasz, takich jak sezonowe ubrania. Pamiętaj o tym, żeby zabezpieczyć kruche przedmioty folią bąbelkową albo materiałem, np. ręcznikiem, ponieważ dodatkowa warstwa ochronna pozwoli amortyzować wstrząsy podczas transportu. Zadbaj również o to, aby kartony do pakowania zawierały pogniecione gazety i specjalne wypełniacze do paczek, które minimalizują uszkodzenia mechaniczne.

Przy pakowaniu ubrań i tkanin postaraj się zwijać je w rulon, co pozwoli Ci zaoszczędzić więcej miejsca w walizce. Wiele osób, które często się przeprowadza, poleca także przygotować oddzielne pudło z rzeczami pierwszej potrzeby, z których będzie można skorzystać pierwszego dnia w nowym mieszkaniu. Zaklej kartony szeroką taśmą klejącą i oznacz ich zawartość przy pomocy naklejek lub widocznego flamastra. Przewoźnicy mogą potrzebować informacji, co jest w środku, żeby wiedzieć, gdzie umieścić kartony podczas transportu.

4. Zadbaj o bezpieczny transport 

Ciężkie przedmioty, instrumenty i niektóre meble mogą wymagać fachowej pomocy podczas przeprowadzki. Jeśli jest taka potrzeba, skorzystaj z usług profesjonalnego przewoźnika. Jeśli samodzielnie przewodzisz rzeczy, upewnij się, że pudło z delikatnymi i podatnymi na uszkodzenia przedmiotami nie będzie przesuwać się w samochodzie.

Zdj. główne: HiveBoxx/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*