Zalety klimatyzacji w domu

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Zalety klimatyzacji w domu
Urządzanie i inspiracje

Artykuł sponsorowany

Kolejna tego lata, fala upałów zalała Polskę i wielu osobom poważnie uprzykrzyła życie. W temperaturach sięgających do czterdziestu stopni Celsjusza trudno o skupienie, motywację czy siłę do codziennego funkcjonowania. W takich warunkach przebywanie w domu bez żadnej formy chłodzenia powietrza jest katorgą i może nawet stać się niebezpieczne. Jakie są sposoby na to, by obniżyć temperaturę w domu i jakie zalety ma klimatyzacja w domu? Przekonaj się!  

Jak ochłodzić się w czasie upałów?  

Przede wszystkim – nie otwieraj okien! Kiedy mieszkanie jest nagrzane, a na dworze temperatura jest niższa, otwarcie okna rzeczywiście może pomóc, jednak w upały wpuszczanie gorącego powietrza z zewnątrz tylko pogarsza sytuację. W budynku z izolacją termiczną wnętrza pomieszczeń mogą zachowywać całkiem przyjemne temperatury, jednak po otwarciu okna, żar wlewający się do środka sprawi, że w mieszkaniu zapanuje taki sam upał, jak na dworze. Jeśli chcesz schłodzić się w upalny dzień, zasłoń okna przed słońcem, aby mieszkanie nie nagrzewało się od słońca i zamknij je, by temperatura w domu nie mieszała się z tą z zewnątrz.  

Unikaj też długiego gotowania, bo para i ciepło bijące od garnków sprawi, że w mieszkaniu zrobi się bardzo gorąco i trudno będzie obniżyć tę temperaturę. Na obiad wybierz raczej sałatkę lub świeże owoce i chłodnik, a schabowe i rosół zostaw na chłodniejsze dni. Lekkie obiady na zimno nie podniosą Twojej temperatury ciała, dzięki czemu będzie Ci przyjemniej. Dużą pomocą są oczywiście także zimne napoje i lód. Nie zapominaj o tym, by w czasie upałów wypijać więcej wody, niż zazwyczaj. Lekarze podpowiadają, by przyjmować nawet do czterech litrów płynów w ciągu dnia. Ulgę może także przynieść mały wentylator, jednak taki wiatrak nie sprawdzi się w dużych pomieszczeniach, ponieważ ma niewielką moc i mały zasięg.   

Kiedy warto zainwestować w montaż klimatyzatora?  

Klimatyzacja jest fantastycznym i bardzo wygodnym rozwiązaniem nie tylko dla biurowców i galerii handlowych. Coraz częściej na montaż klimatyzacji Kraków decydują się także prywatne domostwa. Przede wszystkim, klimatyzator sprawdzi się świetnie na dużych, otwartych przestrzeniach, gdzie przepływ powietrza jest niezakłócony i jego cyrkulacja może przebiegać sprawnie, dzięki czemu pomieszczenie szybko się wychładza. Jeśli Twój dom jest zamknięty, a wszystkie pomieszczenia są od siebie oddzielone ścianami, lepszym rozwiązaniem będzie klimatyzacja kanałowa, która rozprowadzi schłodzone powietrze do wielu pomieszczeń naraz. Do salonu połączonego z jadalnią i kuchnią tradycyjny klimatyzator sprawdzi się doskonale, jednak w mieszkaniu w bloku bardziej efektywne będzie rozdzielenie na kanały.   

Dlaczego warto zamontować w domu klimatyzator?   

Klimatyzacja to bardzo przydatny w domu system, który ma znaczący wpływ na komfort funkcjonowania w letnie upały. Choć w Polsce wysokie temperatury utrzymują się zaledwie przez kilka tygodni w całym roku, kiedy termometry pokazują więcej niż 30 stopni Celsjusza, zdaje się, że tropikalna pogoda trwa w nieskończoność. Klimatyzacja Warszawa to jednak nie tylko chłodzenie. Wiele systemów ma również opcję podgrzewania powietrza w dni chłodniejsze, dzięki czemu zimą zyskujesz dodatkowe ogrzewanie dla domu. Dobra, nowoczesna instalacja to dwa w jednym!  

Zdjęcie główne: pexels.com/Max Vakhtbovych

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*