Wanny wolnostojące w pigułce, czyli wszystko co warto wiedzieć przed zakupem

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Wanny wolnostojące w pigułce, czyli wszystko co warto wiedzieć przed zakupem
Urządzanie i inspiracje

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Elementem, który coraz częściej gości w łazienkach nowoczesnych domów i mieszkań są wanny wolnostojące. Stanowią one nie tylko funkcjonalną część pomieszczenia, ale również niesamowite źródło relaksu i wypoczynku.

Rodzaje wanien wolnostojących

Wanny wolnostojące można podzielić na kilka rodzajów. Pierwszy z nich to wanny na nóżkach. Jest to ich najbardziej klasyczna forma, która dodaje łazience wyjątkowego uroku i stylu. Wanny te posiadają metalowe lub drewniane nóżki, które podtrzymują wannę.

Kolejnym rodzajem są warianty z płaskim dnem, które nie posiadają nóżek, ale stoją na płaskiej powierzchni, jak np. wanna wolnostojąca Rita MRM-WA-000 157×70 Marmite. Dzięki temu wyglądają bardziej nowocześnie i minimalistycznie. Wybierane są najczęściej do łazienek w loftowym i minimalistycznym stylu.

Z kolei wanny wolnostojące z hydromasażem to propozycja dla osób, które cenią sobie relaks i wypoczynek w domowym SPA. Posiadają one dysze, które umożliwiają masaż ciała i zapewniają głęboki relaks po całym dniu.

Zalety wanien wolnostojących

Warto podkreślić tutaj, że wanny wolnostojące to nie tylko elegancki element dekoracyjny, ale również praktyczny i funkcjonalny produkt. Dzięki swojemu wyglądowi i możliwościom, stanowią one doskonałe źródło relaksu i wypoczynku. Oto kilka innych zalet, które przemawiają za ich zakupem:

  1. Estetyka – Wanny wolnostojące dodają łazience niepowtarzalnego stylu i elegancji. Są one elementem, który przyciąga uwagę i stanowi o charakterze pomieszczenia.
  2. Komfort – Posiadają dużą ilość miejsca, co umożliwia wygodne rozłożenie się w czasie kąpieli. Tutaj polecamy szczególnie wannę wolnostojącą Mega-N New 150×75 Emporia, która posiada z jednej strony wyższą ramę pozwalającą na oparcie głowy.
  3. Funkcjonalność – Wanny wolnostojące mają różne kształty i rozmiary, dzięki czemu można dopasować je do każdej łazienki. W ofercie różnych producentów znajdziemy zarówno produkty przeznaczone do małych powierzchni, jak i tych naprawdę dużych.
  4. Łatwość w czyszczeniu – Wanny wolnostojące są łatwe w utrzymaniu czystości. Ze względu na swoją konstrukcję, nie mają trudno dostępnych miejsc, gdzie mogłoby się osadzać brud i kamień. Z tego względu wiele osób wybiera, np. wannę wolnostojącą Olia 2.0 WAEX.OLI2.15WH 150×73 Excellent.

Porady dotyczące montażu wanien wolnostojących

Montaż produktu tego typu wymaga nieco więcej pracy i uwagi, niż w przypadku tradycyjnych wanien. Poniżej przedstawiamy kilka porad, które warto mieć na uwadze podczas montażu:

  1. Wybór odpowiedniej lokalizacji – Wanny wolnostojące wymagają odpowiedniego miejsca, gdzie będą się znajdować. Należy wybrać takie, gdzie będą się prezentować najlepiej i jednocześnie nie przeszkadzać w użytkowaniu łazienki.
  2. Przygotowanie podłoża – Powierzchnia, na której będzie się znajdować wanna, powinna być równomierna i pozioma. Takie wanny nie powinny stać na płytkach ceramicznych, ponieważ nie są one wystarczająco stabilne.
  3. Instalacja odpływu i baterii – Przy montażu wanny wolnostojącej należy pamiętać o instalacji odpływu oraz baterii. Odpływ powinien być odpowiednio wyprofilowany, aby zapobiec zalewaniu łazienki wodą. Z kolei bateria powinna być zamontowana na wyznaczonej wysokości, aby umożliwić wygodne korzystanie z wanny.

Zdjęcia: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*