Szukasz pomysłu na zainwestowanie pieniędzy? Sprawdź oferty sprzedaży wierzytelności!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Szukasz pomysłu na zainwestowanie pieniędzy? Sprawdź oferty sprzedaży wierzytelności!
Jak sprzedać?Nieruchomości

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Zakup wierzytelności wiąże się z koniecznością dopełnienia kilku formalności. Jeśli jednak wierzytelność spełnia kilka kluczowych kryteriów , to taka inwestycja może się opłacić. Zastanawiasz się, czy to dobre rozwiązanie dla Ciebie? Poznaj kilka praktycznych wskazówek i dowiedz się więcej!

Zakup wierzytelności – dla kogo jest to trafna propozycja?

Chcąc odkupić wierzytelność, zwróć uwagę na to, czy spełnia ona następujące wymogi:

  • wymagalność – oznacza, że istnieją podstawy prawne, abyś jako wierzyciel mógł domagać się spłaty zadłużenia,
  • bezsporność – nie ma wątpliwości co do zasadności Twoich roszczeń, 
  • brak przedawnienia – wierzytelność jest aktualna i nie uległa przedawnieniu wskutek niedopełnienia formalności przez poprzedniego wierzyciela,
  • zabezpieczenie nieruchomością – to ważne, ponieważ daje Ci pewność, że jeżeli dłużnik okaże się niewypłacalny, nieruchomość może przejść na Twoją własność i nie stracisz pieniędzy.

Pamiętaj jednak, że odzyskiwanie należności może potrwać i generować konieczność nawiązania współpracy z komornikiem, a cała inwestycja będzie wymagać dysponowania sporą ilością gotówki. Jeśli możesz poczekać na zwrot, jest to rozwiązanie, które warto rozważyć. W takiej sytuacji sprawdź oferty sprzedaży wierzytelności i wybierz odpowiednią dla siebie.

Jakie nieruchomości stanowią zabezpieczenie sprzedawanych wierzytelności?

Przeglądając oferty, znajdziesz przeróżne ogłoszenia. Dotyczą one często obiektów przemysłowych, hal produkcyjnych, magazynów czy lokali usługowych. Nie brakuje również hoteli, pensjonatów i kompleksowych ośrodków wypoczynkowych. Wiążą się one co prawda z koniecznością poniesienia dużego wydatku, jednak stwarzają szansę na zwrot. Warto też pamiętać, że koszt wierzytelności jest niższy niż realna wartość wierzytelności czy zabezpieczającej jej nieruchomości. Inwestor ma więc spore szanse na uzyskanie korzyści finansowych.

Zdjęcie: materiał Partnera.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*