Kurs hiszpańskiego online dla dzieci – jakie ma zalety i wady?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Kurs hiszpańskiego online dla dzieci – jakie ma zalety i wady?
Życie w mieście

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Rodzice, którzy chcą zapewnić swoim dzieciom jak najlepszy start w dorosłość, często decydują się na zapisanie ich na kursy językowe. Choć najpopularniejszym wyborem jest z pewnością angielski, to coraz większą popularność zdobywa również hiszpański. Zajęcia z tego języka można odbywać nie tylko w formie stacjonarnej, ale także online. Co warto o nich wiedzieć przed zapisaniem pociechy na kurs hiszpańskiego? Sprawdźmy!

Jak wygląda nauka języka hiszpańskiego dla dzieci online?

Hiszpański dla dzieci w formie online przypomina tradycyjną naukę. Zajęcia odbywają się w czasie rzeczywistym, o ustalonej porze. Każdy mały uczeń siedzi przed swoim komputerem i przy pomocy Internetu oraz specjalnej platformy ma kontakt zarówno z nauczycielem, jak i z innymi uczniami. Lektor, prowadząc zajęcia, wysyła najróżniejsze ćwiczenia lub proponuje pracę w małych grupach, by np. poćwiczyć konwersację.

Lekcje dla dzieci są ponadto mocno urozmaicone – w ich trakcie maluchy mogą oglądać bajki lub filmy, slajdy czy prezentacje, a także rozwiązywać zagadki lub quizy. Pod koniec lekcji często zadawana jest też krótka praca domowa, polegająca na zapamiętaniu kilku słówek czy wykonaniu ćwiczeń.

Jak długo trwają lekcje hiszpańskiego online dla dzieci?

Wybrany kurs języka hiszpańskiego online dla dzieci powinien być dopasowany do wieku Twojej pociechy pod kątem ich trwania:

  • od 3 do 5 lat: 30 minut,
  • od 6 do 8 lat: 45/60 minut,
  • od 9 do 11 lat: 60/90 minut.

Jakie zalety ma kurs hiszpańskiego online dla dzieci?

Nauka hiszpańskiego online dla dzieci niesie ze sobą sporo korzyści. Wśród nich warto wymienić przede wszystkim:

  • łatwość obsługi – Twoje pociechy uczą się na prostych platformach e-learningowych, z którymi bez problemu sobie poradzą,
  • elastyczny grafik – lekcje hiszpańskiego online można z łatwością dopasować do planu dnia maluchów,
  • oszczędność czasu – dzieci mogą uczyć się w zaciszu własnego domu, bez konieczności dalekich dojazdów,
  • oszczędność pieniędzy – lekcje online są z reguły tańsze niż stacjonarne,
  • duża dostępność – niezależnie od tego, gdzie mieszkasz, Twoje dzieci będą mogły bez problemu brać udział w lekcjach; nauka będzie możliwa także wtedy, gdy np. mają problemy zdrowotne,
  • możliwość nauki u najlepszych lektorów – z uwagi na brak ograniczeń lokalnych, Twoje dzieci mogą uczyć się od specjalistów z dużych ośrodków, nawet jeśli pochodzicie z małego miasteczka lub wsi. 

Jakie minusy ma kurs hiszpańskiego online?

Wadą nauki języka hiszpańskiego online dla dzieci może być brak bezpośredniego kontaktu z lektorem. Podczas zajęć zdalnych nauczyciel jest dostępny, jednak nie jest to dokładnie to samo, co fizyczna obecność. Dla dzieci, które są bardzo towarzyskie, problemem może być też brak rówieśników, z którymi mogą porozmawiać. 

Przed zapisaniem się na wybrane lekcje warto dobrze przemyśleć wszystkie korzyści, jak i wyzwania, które niesie ze sobą kurs hiszpańskiego online. Ostateczna decyzja zależy zarówno od Ciebie, jak i od potrzeb Twojego dziecka.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*