Jak filtrować wodę z kranu?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak filtrować wodę z kranu?
Urządzanie i inspiracje

Artykuł sponsorowany

Woda, z której korzystamy w domu, ma duży wpływ na nasze zdrowie oraz na działanie naszych domowych sprzętów AGD. Mimo że ta dostarczana do nas przez wodociągi spełnia wszystkie normy i jest zdatna do picia, to warto dodatkową ją przefiltrować. Jak to prawidłowo zrobić?

Filtry do wody – jakie wybrać?

Najlepszym rozwiązaniem gwarantującym uzyskanie czystej i smacznej wody są filtry. Ich ogromnym plusem, oprócz korzyści zdrowotnych, jest także fakt, że przedłużają żywotność urządzeń kuchennych takich jak czajniki elektryczne lub ekspresy do kawy. Poprawiają one także smak i zapach wody. Warto jednak pamiętać, że aby filtry działały poprawnie, trzeba je cyklicznie wymieniać. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń filtrujących, które spełniają różne zadania, dlatego też z pewnością znajdziesz taki, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Który więc wybrać?

Dzbanki filtrujące

Najpopularniejszym rozwiązaniem jest filtr do wody w postaci dzbanka filtrującego z wymiennymi wkładami. Wykonane są one w oparciu o najnowocześniejszą technologię, co sprawia, że filtrowanie wody staje bardzo proste i maksymalnie efektywne. Jest to najlepsza metoda filtrowania, jeśli zależy Ci na poprawie smaku wody pitnej. Jest to też rozwiązanie, dzięki któremu zredukujesz zużycie plastiku w swoim domu, ponieważ nie będzie konieczne kupowanie wody butelkowanej. Dobrej jakości dzbanek filtrujący znajdziesz w większości supermarketów, w sklepach RTV i AGD oraz w sklepach internetowych.

Filtry nakranowe

Jednym ze skuteczniejszych rozwiązań, które wykorzystuje się do uzdatniania wody z kranu, są filtry nakranowe. Działają one na podobnej zasadzie co filtry w dzbankach filtrujących, ale działają od razu przy kranie. Dzięki temu, że usuwają one z wody nadmiar chloru, sprawiają, że woda zyskuje lepszy smak i zniwelowany jest jej nieprzyjemny zapach. Filtry te wykonywane są bardzo starannie i mają estetyczny design, przez co nie wpłyną negatywnie na wygląd Twojej kuchni.

Filtry do lodówki

Aby jeszcze bardziej zadbać o czystość w Twoim domu, możesz także zdecydować się na urządzenie filtrujące wodę do lodówki. Gwarantuje on prawidłowe funkcjonowanie lodówki oraz pozwala na utrzymanie w niej odpowiedniej higieny i czystości. Jest to niezwykle ważne, ponieważ to tam przechowujesz znaczną część żywności, w tym warzywa i owoce. Taki filtr pozwoli na utrzymanie optymalnych warunków, aby Twoje produkty zachowały świeżość na dłużej.

Filtr do instalacji

Jeśli chcesz mieć stuprocentową pewność, że Twoja woda będzie czysta, możesz także zdecydować się na założenie instalacji filtrującej. Dostarczy ona do Twojego domu zdrową i smaczną wodę, oczyszczoną z chloru, metali ciężkich, zawieszonych ciał stałych, bakterii oraz innych stałych zanieczyszczeń. Pamiętaj jednak, że aby cieszyć się zdrową i czystą wodą przez długi czas, należy cyklicznie wymieniać filtr. 

Zmiękczacz do wody

Jeśli chcesz dodatkowo zadbać o swój sprzęt AGD taki jak pralka lub zmywarka, to warto także zdecydować się na zakup zmiękczacza do wody. Pomoże to uniknąć tworzenia się kamienia i sprawi, że urządzenia będą działać prawidłowo przez długie lata. Zmiękczacz minimalizuje także poziom wapnia w wodzie, dzięki czemu pożegnasz się z uporczywymi, białymi zaciekami pojawiającymi się w kuchni oraz w łazience. 

Zdjęcie główne: Daria Shevtsova/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*