Inspiracje do urządzenia mieszkania z antresolą

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Inspiracje do urządzenia mieszkania z antresolą
Urządzanie i inspiracje

Artykuł sponsorowany

Twoje mieszkanie ma półpiętro, ale nie wiesz, jak pięknie urządzić? Nasza redakcja doradza, gdzie szukać inspiracji przy dekorowaniu loftu.

Dlaczego mieszkanie z antresolą?

Zaprojektowanie półpiętra to świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcą rozsądnie zagospodarować małym mieszkaniem. Antresola nie stanowi oddzielnej kondygnacji domu: jest to forma otwartego wydzielenia pomieszczenia z danego obszaru. Pozwala więc na dodanie kolejnego pokoju, oszczędzając miejsce i w pełni wykorzystując pionową przestrzeń domu.

Klasycznie, czyli industrialnie

Industrial to styl ciężki i surowy, określany często jako męski. Zainspirowany przestrzeniami przemysłowymi, powstał w wyniku trendu przebudowywania starych fabryk na budynki mieszkalne. Jego charakterystyczną cechą jest wykorzystanie na korzyść naturalnych surowców takich jak cegła czy niezabudowany cement, bez potrzeby ich zakrywania. jeżeli wpadły ci w oko ostatnio modne żyrandole złożone z kabli i prętów, przypominające bardziej niedokończoną instalację aniżeli lampę dla konsumenta, to są one owocem właśnie mody inspirowanej przemysłem. Można powiedzieć, że styl industrialny to najbardziej szczery ze wszystkich popularnych trendów w wystroju wnętrz – zamiast starać się ukrywać to, co w nim brzydkie lub niedokończone, tworzy z nich swoją siłę.

Styl ten jest nieodłącznie połączony z loftami, czyli otwartymi poddaszami przeznaczonymi do celów mieszkalnych. Brzmi znajomo? To tylko jedno z wielu określeń na antresolę. Właśnie dzięki tej historycznej zależności pomiędzy stylem industrialnym a mieszkaniami z półpiętrem pasuje on tak dobrze do współczesnych projektów.

Aby urządzić swój apartament w tym trendzie, nie bój się użycia ciemnych, głębokich kolorów jak czerń czy zabrudzony brąz. Styl industrialny łączy z boho czy rustykalnym chętne sięganie po meble retro, szczególnie jeśli powstały z wykorzystaniem drewna z odzysku. Popularne materiały to cement, cegła, metal, plastik (ale tylko w małych ilościach!) czy właśnie ciemne, przypalane drewno. Zamiast szafek zamkniętych wybierz regały otwarte, które pozwolą ci wyeksponować książki i uczynić z nich elementy ozdobne.

Mieszkania z antresolą z reguły budowane są na planie otwartym. Jeżeli chcesz wizualnie odciąć od siebie dwie różne przestrzenie, możesz to uczynić poprzez mądre wybranie kolorów lub materiałów oznaczających dane pomieszczenie. Dla przykładu, oddziel kuchnię od jadalni, wykorzystując cement jako akcentową ścianę, przy której postawisz stół.

Sypialnia – na półpiętrze

Przyjęło się, że antresola w małym mieszkaniach wykorzystywana jest jako przestrzeń do spania. Ten powszechny zabieg ma swoje praktycznie uzasadnienie. Większość półpięter nie posiada wystarczająco wysokich ścian, aby przeznaczyć je do pomieszczeń takich jak jadalnia czy łazienka. Sypialnia z kolei to specyficzny rodzaj przestrzeni, który, owszem, może służyć jako miejsce relaksu połączone z gabinetem, ale w mieszkaniach z antresolą jest miejscem przeznaczonym wyłącznie do spania lub czynności niewymagających od lokatorów ciągłego stania.

Jeśli twoja antresola nie oferuje dużej przestrzeni, wykorzystaj ją właśnie jako sypialnię. Zadbaj o to, aby jej wygląd był czysty i uporządkowany, a zbędne dekoracje ogranicz do minimum. Wypełnianie małych pokoi całą gromadą drobnych ozdobnych elementów zacieśnia dostępną przestrzeń, sprawiając, że pomieszczenie wydaje się bardziej zagracone niż jest w rzeczywistości. Kolory powinny być spokojne i utrzymane w monochromatycznym tonie. Ciekawie będzie prezentować się czarna lub szara poszewka na kołdrę.

Kupując materac, postaw na komfort i zaopatrz się w produkt, który posłuży ci na wiele lat. Chociaż nie jest on wizualnie istotną częścią wystroju wnętrza, dobry, wygodny materac pozwoli ci docenić wystrój twojego mieszkania. Produkt spełniający twoje potrzeby możesz znaleźć na https://alvare.pl/materace-kieszeniowe. Do wybranego materaca dobierz niską ramę łóżka, aby powiększyć optycznie przestrzeń w sypialni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*