Przeszklenia – czy warto montować je w domu?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Przeszklenia – czy warto montować je w domu?
Urządzanie i inspiracje

Artykuł sponsorowany

Duże przeszklenia w domach cieszą się obecnie dużą popularnością. Dzięki nim wewnątrz jest więcej światła, a sama bryła wygląda atrakcyjniej. Czy faktycznie warto w nie zainwestować?

Domy z dużymi przeszkleniami są hitem ostatnich lat. W internecie można znaleźć mnóstwo projektów i jeśli chodzi o nowoczesne bryły, to niemalże wszystkie, a przynajmniej zdecydowana większość ma przeszklenia. Jako ich główną zaletę wymienia się to, że dzięki nim do wnętrza budynku dociera dużo naturalnego światła. Modne jest też ozdobne zadaszenie nad drzwi, które wykonane są z płyty poliwęglanowej. Taki daszek wygląda delikatnie i tak samo jak duże okna przepuszcza światło. Całość więc doskonale się uzupełnia i ładnie prezentuje.

Zewnętrzne duże przeszklenia optycznie powiększają wnętrze

Dzięki dużym przeszkleniom salon, sypialnia czy jakiekolwiek inne pomieszczenie, wydaje się znacznie większe niż jest. Naturalne światło, które wpada do wnętrza, daje wrazenie przestronności.

Minusem tego rozwiązania jest jednak to, że przy przeszklonej ścianie raczej nic nie postawimy – żadnej szafki czy regału. Jednak biorąc pod uwagę, że przecież są jeszcze inne ściany, to da się to pogodzić w taki sposób, by cieszyć się dużymi oknami. 

Przeszklenia wewnątrz domu

Przeszklenia można także zastosować wewnątrz domu. Bardzo ciekawie wyglądają np. w postaci ścianek działowych oddzielających np. kuchnię od salonu. To doskonały pomysł szczególnie w mniejszych pomieszczeniach. Dzięki przeszkleniom optycznie powiększamy wnętrze, przez co nie jest już takie przytłaczające. 

Dzięki wewnętrznym przeszkleniom można zrobić kuchnię częściowo otwartą, co jest doskonałym pomysłem w przypadku osób, które nie lubią roznoszących się po domu zapachów. W tym wypadku wystarczy zamontować przezroczyste drzwi przesuwne, które można w każdej chwili zamknąć i rozsunąć. Wiele takich rozwiązań znajdziemy na stronie https://www.robelit.pl/.

Coraz częściej można się też spotkać ze szklanymi ścianami. W ten sposób można np. wydzielić strefę do spania w małym wnętrzu i to bez konieczności murowania tradycyjnej ściany. Jest to też tańsze rozwiązanie, a do tego może pełnić też rolę dekoracyjną – wystarczy zawiesić na takiej ścianie np. lekkie zasłony, które na noc będą zasłonięte, a w ciągu dnia rozciągnięte po bokach, by pokój wyglądał na większy.

Panele poliwęglanowe – alternatywa dla standardowego przeszklenia

W wielu domach zamiast zwykłego przeszklenia zrobionego z tworzyw sztucznych bądź naturalnego szkła stosuje się panele poliwęglanowe. Takie rozwiązanie jest szczególnie popularne w przypadku przeszklenia bardzo dużych powierzchni, nawet całych ścian. Dlatego często można je spotkać w budownictwie handlowym, przemysłowym bądź sportowym. 

Panele poliwęglanowe charakteryzują się tym, że są bardzo łatwe w montażu. Do tego są lekkie, sztywne i odporne na uszkodzenia. Nie straszne im niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak wiatr, słońce, grad, śnieg itp.

Fot.: Anastasia Shuraeva/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*