Artykuł sponsorowany
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
Raczej nikt nie chce wstawać z łóżka lewą nogą. Na szczęście istnieje wiele sposobów na to, by poprawić swój poranny komfort. Trzeba oczywiście zadbać o właściwe zaaranżowanie przestrzeni do wypoczynku, w której powinny się znaleźć odpowiednie meble, dodatki, a także właściwe ogrzewanie.
Coraz więcej osób wprowadza do sypialni systemy podłogowe. Czy rzeczywiście takie rozwiązanie jest korzystne i praktyczne w tej najbardziej prywatnej ze wszystkich domowych przestrzeni?
Ogrzewanie podłogowe to najpopularniejsza odmiana systemów grzewczych powierzchniowych, które świetnie sprawdzają się w domowych wnętrzach, chociażby właśnie w sypialniach. W tym przypadku instalację i osprzęt układa się oczywiście pod wierzchnią warstwą podłogi.
Można zdecydować się na dwa rozwiązania:
W pierwszym z przypadków w cienkich rurkach, ułożonych gęsto pod podłogą, krąży woda, oddająca ciepło do wierzchniej warstwy posadzki lub parkietu, a stamtąd dalej – do całego pomieszczenia.
W drugim modelu grzewczym, którego przykłady da się znaleźć choćby na stronie: Econovli.pl, ciepło pochodzi z maty grzewczej, podpiętej do domowej sieci zasilania. W tym rozwiązaniu cała instalacja jest znacząco uproszczona, a przez to tańsza w zakupie i montażu, a także wygodniejsza w eksploatacji.
Ogrzewanie podłogowe potrafi być niezmiernie przydatnym rozwiązaniem. Przede wszystkim oferują komfort ciepłego podłoża, co przydaje się zwłaszcza tuż po przebudzeniu, gdy bosymi stopami staje się na podłodze lub wraca się spod prysznica. Szok termiczny jest znacznie mniejszy i można przyjemniej zacząć dzień. Ogrzewanie podłogowe to również optymalny rozkład temperatur we wnętrzu – cieplej jest w niższych partiach, co wpływa korzystnie na dobre samopoczucie i kondycję zdrowotną. Warto też wspomnieć o tym, że ogrzewanie podłogowe nie prowadzi do efektu unoszenia pyłków i roztoczy kurzu domowego, co ma szczególne znaczenie dla większych i mniejszych alergików.
Montaż ogrzewania podłogowego potrafi obniżyć koszty związane z zapewnieniem ciepła w domowych przestrzeniach. Rozwiązanie da się bowiem łatwo i wygodnie ustawić na konkretną wartość za pośrednictwem wygodnego termostatu lub urządzeń zdalnych. W przypadku modeli elektrycznych nie trzeba też martwić się o koszty związane z konserwacją poszczególnych elementów systemu grzewczego, co obniża koszty eksploatacyjne.
W końcu niemal całe ogrzewanie kryje się pod powierzchnią podłogi. Zwiększa to zatem dostępny metraż oraz poprawia ustawność pomieszczenia, co szczególnie doceniają właściciele niewielkich sypialni, w których pragnie się zmieścić jak najwięcej wyposażenia. Sporo inspiracji, jak urządzić ciasne pomieszczenie można znaleźć na stronie: artystycznewnetrza.pl.
Systemy podłogowe to wydajne i praktyczne rozwiązania grzewcze, dzięki którym da się zapewnić optymalne warunki termiczne w sypialni o każdej porze dnia i nocy. Poprawiają komfort użytkowania wnętrza, tworząc bezpieczne i wygodne warunki do rekreacji, relaksu lub snu. Trudno się zatem dziwić, że obecnie ten typ ogrzewania staje się jednym ze standardów w nowoczesnym budownictwie.
Fot.: materiał prasowy Klienta.