Artykuł sponsorowany
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
Stal nierdzewna to znakomity materiał dekoracyjny. W domach, apartamentach czy mieszkaniach, w których króluje nowoczesny styl, elementy dekoracyjne ze stali nierdzewnej to główny akcent określający charakter pomieszczenia. Prosta forma i ich minimalizm sprawiają, że wnętrze nabiera elegancji i ekskluzywnego charakteru. Ponadto stal nierdzewna świetnie komponuje się z innymi materiałami takimi jak drewno, szkło czy kamień. Co jeszcze warto wiedzieć na jej temat? Przeczytaj poniżej!
Stal nierdzewna to stop żelaza z chromem (minimum 10,5%), węglem (mniej niż 1,2%) oraz innymi śladowymi pierwiastkami. Cząsteczki chromu wchodzą w reakcję z atomami tlenu tworząc na powierzchni stali warstwę wykazującą odporność na korozję.
Stal nierdzewna ze względu na swoje właściwości cieszy się bardzo dużą popularnością w wielu branżach. To funkcjonalny materiał o wielu zastosowaniach. Wyroby ze stali nierdzewnej wyróżnia:
Stal nierdzewna to materiał, który wyróżnia się nie tylko doskonałymi parametrami jakościowymi, ale również możliwością tworzenia wyszukanych kształtów. Wyroby ze stali nierdzewnej powszechnie wykorzystywane są w przemyśle spożywczym, gastronomicznym, budowlanym, chemicznym, motoryzacyjnym, energetycznym i małej architekturze.
Stal nierdzewna to znakomity materiał dekoracyjny. Elementy dekoracyjne, balustrady ze stali nierdzewnej, schody czy meble zagościły już na stałe we wnętrzach nowoczesnych domów. Wyroby ze stali nierdzewnej wykorzystuje się przy produkcji poręczy, barierek czy elementów małej architektury na przykład do produkcji stojaków rowerowych.
Do budowy elementów dekoracyjnych i wykończeniowych wykorzystuje się stal szlifowaną, polerowaną lub błyszczącą. Łączona jest również z innymi materiałami takimi jak: drewno, szkło czy kamień.
Stal nierdzewna połączona ze szkłem to najmodniejszy trend ostatnich lat. Zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz balustrada szklana z elementami ze stali nierdzewnej prezentuje się elegancko i estetycznie.
Zastosowanie stali nierdzewnej i drewna wykorzystywane jest przy schodach, gdzie stopnie są drewniane, a balustrada ze stali nierdzewnej.
Stal nierdzewna w kuchni to symbol nowoczesnego wnętrza. Ogromne lodówki, okapy, stojaki na wino, zlewozmywaki czy sprzęty AGD i akcesoria to tylko niektóre przykłady zastosowania stali nierdzewnej w tym pomieszczeniu. Ponadto wykonane z tego materiału urządzenia są bezpieczne w kontakcie z żywnością, nie rdzewieją i są odporne na uderzenia, ścieranie czy zarysowania.
Łazienka to kolejne pomieszczenie, gdzie wykorzystanie stali nierdzewnej jest bardzo popularne. Stojaki łazienkowe, oprawione w stal lustra, dozowniki na mydło, pojemniki na szczoteczki do zębów i inne stalowe akcesoria tworzą spójną, idealnie dobraną i funkcjonalną całość w nowoczesnym wydaniu i aranżacji.
Do czyszczenia stali nierdzewnej absolutnie nie wolno używać druciaków i szorstkich gąbek, by nie zarysować powierzchni. Do regularnego czyszczenia tego materiału wystarczy miękka ściereczka i ciepła woda. W przypadku trudniejszych zabrudzeń można użyć specjalnych środków przeznaczonych do czyszczenia powierzchni wyrobów ze stali nierdzewnej. Po użyciu detergentu należy spłukać obficie wodą.
Stal nierdzewna to wyjątkowy dodatek do każdego mieszkania czy domu. Jest praktyczna, estetyczna i bardzo łatwa w utrzymaniu czystości. Wykorzystywana jest w niemalże każdej dziedzinie gospodarki, a ponadto warto dodać, że podlega całkowitemu recyklingowi.
Zdjęcie główne: Pixabay/pexels.com